SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 8758081
*
nr 875 8081
Kaffekanna
pläter, 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:28:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 08:19:42
1
100 kr
17/2 14:41:06
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Kaffekanna
nr 875 8081
Kaffekanna
pläter, 1800-tal
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 08:19:42 | 1 | 100 kr |
17/2 14:41:06 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41